Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/e/c/ecea82ec-040a-4c88-8f66-5b15ee4ecea7/mojmakeup.sk/web/wp-content/themes/Divi2018/includes/builder/functions.php on line 5840
Rozhovor s fotografkou Ninou Skalíkovou: "Zbožňujem výrazné líčenie!" - MôjMakeUp.sk
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nina Skalíková je úspešná 21 ročná fotografka, ktorá pochádza z Modry. Už niekoľko rokov sa venuje fotografovaniu a na svojich fotografiách zachytáva predovšetkým ženskú krásu. Neodmysliteľnou súčasťou jej tvorby je aj líčenie a make-up. Ninina tvorba pozostáva z veľkej časti z autoportrétov, na ktorých má vždy dokonalý make-up, preto sme jej položili zopár otázok o tom ako sa líči. Ako odpovedala si prečítajte ďalej.

Nina Skalíková

Make-up: Erika Grünwaldová

Kedy si sa začala líčiť? Aké boli tvoje začiatky v líčení a make-upe?

S líčením som začala asi v 13tich rokoch, kedy sme si s kamarátkami čiernou ceruzkou vyfarbovali vnútorné okraje viečka a potom sme mali strašne malé oči 😀 a tvári sme spravili púdrový trojobal. Katastrofa.

Kde berieš inšpiráciu v líčení ?

Keď som začínala, sledovala som na youtube Michelle Phan skoro od jej začiatkov. No v dnešnej dobe je plno krásnych a šikovných žien (aj mužov), ktoré sa vedia dokonale nalíčiť a rada ich tvorbu sledujem na Instagrame. Je to pastva pre oči.

 

Nina SkalíkováMáš obľúbeného vizážistu/vizážistku, ktorého prácu sleduješ?

Mám veľmi rada prácu Eriky Grunwaldovej, je výrazná, precízna, proste dokonalá. Z tých svetových si mená veľmi
nepamätám.

Aké sú tvoje TOP produkty z dekoratívnej kozmetiky? Čo by si našim čitateľkám odporučila?

Momentálne som si zamilovala make-up od Dermacolu (Filmstudio Barrandov Praguq – Make-up Cover), výborne kryje, čo sa mi k foteniu veľmi hodí,  ďalej sú to matné rúže Matt Lip Fluid od Pupa Milano, linka na oči vo forme fixky od Pupa Milano, tiene na obočie Catrice a v TOPke musia mať miesto aj umelé mihalnice.


RECENZIA: Dermacol Make-up CoverNina SkalíkováAko často sa líčiš? Preferuješ výrazné, alebo skôr jemné líčenie?

Mňa líčenie veľmi baví, ale neznášam odličovanie sa. Preto sa cez týždeň vôbec nemaľujem a v piatok alebo v sobotu večer si to vychutnám a s líčením sa vyhrám aj dve hodiny. A zbožňujem výrazné líčenie. Či už na iných ženách, alebo na mne samej. Len každý si pod výrazným predstaví niečo iné. Niekto štýl leopardieho outfitu, kruhových náušníc a nafúknutých pier, a niekto elegantnú dámu s kvalitne odvedenou prácou vizážistu. Tak ja som potom za to druhé 🙂

Líčiš aj svoje modelky na fotenia?

Najradšej som, keď mi modelky líči Erika, no keď akurát nemá čas, tak sa snažím niečo vytvoriť sama. Ale ešte musím na mojich schopnostiach veľmi popracovať.

Aký je tvoj obľúbený look?

Výrazné oči v hnedých tónoch a telový rúž. Líčim sa tak odjakživa a cítim sa v tom najlepšie. Ako príklad by som uviedla Kim Kardashian, ktorá toto líčenie ešte viac spopulárnila. A podľa nálady občas vymením telový rúž za farebný.

Keďže fotíš väčšinou dievčatá a ženy, čo pre teba znamená krása? Ako pracuješ s modelkou, aby si zachytila práve tú jej krásu?

Čo pre mňa znamená krása je strašne filozofická otázka a mám na to tisíce odpovedí. Čo by sa asi nikomu nechcelo čítať 😀 Čo sa týka fotenia, neviem či mám nejaký „recept“ na zachytenie ženskej krásy. Jednoducho som sama sebou, snažím sa, aby sa modelka cítila uvoľnene a potom to ide samo.

Aké súčasné trendy v líčení sa ti páčia a naopak, ktoré nemáš rada?

Páči sa mi kontúrovanie, rozjasňovanie a výrazná linka, no asi nikdy neprídem na chuť čiernym perám. S kamarátkou sme sa tak každý rok líčili na Halloween, ale na bežný deň sa mi to nepáči. A tiež nevkusné gélové nechty, na ktorých je milión gýčových vecí.

Ďakujeme Nine za rozhovor a jej prácu si môžete pozrieť na jej facebookovej stránke.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.