Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/e/c/ecea82ec-040a-4c88-8f66-5b15ee4ecea7/mojmakeup.sk/web/wp-content/themes/Divi2018/includes/builder/functions.php on line 5840
Blogerka Hanka: "Trend rozjašnovania dostal aj mňa" - MôjMakeUp.sk
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dnes vám prinášame rozhovor z blogerkou Hankou, ktorá na svoj blog hanaliptakova.com píše užitočné články a recenzie zo sveta líčenia. So svojim blogom sa umiestnila sa na 5. mieste v súťaži Blogger roka 2015. O Hankinom vzťahu k líčeniu si prečítajte v článku. 

Ahoj Hanka, na úvod nám povedz pár slov o sebe.

11241430_1439341183035145_6003576879227375228_nNa tieto otázky nikdy neviem čo povedať, nerada sa prezentujem. Nuž, čo také. Volám a Hana a tento rok som oslávila 22. narodeniny. Príde mi to veľa, ale menej nebude. Taktiež som nedávno ukončila Bc. Štúdium špeciálnej pedagogiky. Som závislá na čokoláde, lepiacich papierikoch a okrem kozmetiky či líčenia, sa aktívne zaujímam aj o dejiny druhej svetovej vojny – najmä o holokaust. Nečítam ženské magazíny, skôr si ku káve otváram Quark a len tak pre zábavu sa momentálne učím Grécky. Ale aby to nevyzeralo že sa chválim, bonznem na seba : som otrasná šoférka. Naozaj otrasná.

Ako si sa dostala k blogovaniu? Ako dlho máš svoj blog?

Blogovať som začala po Vianociach 2014, teda blogujem už niečo vyše rok a pol. Mala som o kozmetike prehľad, často som radila známym či líčila seba alebo ich. Roky som sledovala iné blogy a vlogy. Priateľ mi stále vravel nech to skúsim aj ja. Nemala som ale odvahu na to, takto sa verejne prejaviť, stále som si hovorila čo na to povedia ostatný. Až raz som si povedala že to skúsim. Skúsila som, chytilo ma to a už ma to tak skoro nepustí.

Ťahalo ťa líčenie už od detstva? Aké boli tvoje začiatky v líčení?

20160426_160529Keď sa nad tým zamyslím tak áno. Ešte ako dieťa som si z dovolenky v Taliansku som priviezla ružovú poschodovú detskú paletu s líčidlami a experimentovala som s… ehm.. mierne výrazne zeleným tieňom. Takže áno – ťahalo ma to už od detstva. V puberte som si prešla klasikov: gulôčkový ovocný lesk na pery a čierna kajalka na waterline. Skutočne som sa líčeniu začala venovať pár rokov dozadu. Bola a stále som samouk a všetkému čo o líčení viem vďačím YouToube tutoriálom. Začiatky neboli ľahké, no treba sledovať a učiť sa od iných, skúšať, skúšať, skúšať… a kúpiť si pár základných štetcov a všetko nejak išlo.

 

 

Máš obľúbeného vizážistu/vizážistku, ktorého prácu sleduješ?

Rozhodne Lisa Eldridge.

Sleduješ nejaké beauty blogerky/vlogerky? Ak áno, aké?

Sledujem ich veľmi veľa, tak spomeniem len pár. Zo zahraničných je to Kathleen Lights, Chloé Morello, Jaclyn Hill alebo easyNeon. Z našich zbožnujem Patty Image, Terry makeup tutorials alebo Get the Louk.

Ako často sa líčiš? Preferuješ výrazné, alebo skôr jemné líčenie? Aký je tvoj obľúbený look?

Môj najobľúbenejší look sú jemné nude oči a výrazné pery. Líčim sa niekoľko krát do týždňa a na bežný pracovný deň preferujem decentné jemné líčenie. Len zakryť nedostatky a trošku zvýrazniť oči aj pery a vykontúrovať tvár. Aktuálne si dosť fičím na rozjasnení. Každodenné líčenie je ale vždy trochu iné. Občas linka. Občas si dám výrazné pery aj na deň. Podľa nálady.

DSCN5421

Aké súčasné trendy v líčení sa ti páčia a naopak, ktoré nemáš rada?

Rozjasnenie je momentálne veľkým trendom a ako som už spomínala tento trend dostal aj mňa. V líčení nepoznám hranice, páči sa mi všetko. Vo všetkom je ale nutné odhadnúť správnu mieru a vedieť to pekne nalíčiť. Napríklad čierny rúž. Ak je pekne nalíčený a správny skombinovaný – prečo nie. Každému pristane nie čo iné.

Aké sú tvoje TOP produkty z dekoratívnej kozmetiky? Čo by si našim čitateľkám odporučila?

Momentálne ma veľmi bavia produkty od H&M – najmä ich očné tiene a tekuté linky, matný lip cream od Milani, bronzér Bahama mamarozjasňovač Mary – Lou Manizer – oboje od The Balm. Z drogérie už roky neviem vynachváliť color tattoo od Maybeline. V poslednej dobe sa celkom rozbehla aj značka Catrice, ich produkty môžem doporučiť. Asi top je pre mňa najmä ich tekutý Camouflage korektor.

Čo je podľa teba najväčšie faux pas v líčení?

Ako som už spomínala, v líčení nepoznám hranice no vo všetkom je potrebné dodržať správnu mieru. Aj dobrého veľa škodí a tak všetko prehnané považujem za faux pas. Veľa bronzéru, veľa lícenky, priveľa maskary, rúž vyčnievajúci za pery či zle zvolená kontúrka… Nepáčia sa mi tie 3D mihalnice, nie keď sú nové ale potom, keď už vypadávajú. Vždy si všimnem keď už má slečna len po 3 kusy na každom oku. A pritom zamaskovať ich vypadávanie je viac ako jednoduché klasickými umelými trsmi. Často si na ľuďoch všímam ako prvé ruky a tak aj neodlakované zvyšky laku považujem za faux pas.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.