Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/e/c/ecea82ec-040a-4c88-8f66-5b15ee4ecea7/mojmakeup.sk/web/wp-content/themes/Divi2018/includes/builder/functions.php on line 5840
Ako sa líči táto slovenská vizážistka? Blogerka z JanesBeauties vám prezradí tajomstvo krásnej pleti - MôjMakeUp.sk
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Janka je vizážistka a beauty blogerka z JanesBeauties. Na jej blogu nájdete veľa zaujímavých článkov s radami a návodmi ako sa pekne nalíčiť. Prečítajte si rozhovor a dozviete sa viac.

 

beauty blogerka JanesBeauties

 

   Ahoj Janka, na úvod nám povedz pár slov o sebe.

Pochádzam zo Žiliny, vyštudovala som marketingovú komunikáciu, som šťastne vydatá a momentálne som na materskej dovolenke. Tento čas prerozdeľujem medzi rodinu a zákazníčky. Baví ma objavovať na ženách ich vnútornú i vonkajšiu krásu. Je pre mňa veľkou cťou byť súčasťou ich významných dní v živote ako sú napríklad svadby.

Baví ma neustále sa vzdelávať v tejto brandži a skúšať stále nové trendy v líčení.

Ako si sa dostala k blogovaniu? Ako dlho máš svoj blog?

Dlhšiu dobu som túžila odovzdať niekomu svoje rady, skúsenosti a postrehy. Či už z testovaných produktov alebo v oblasti líčenia. Túžila som to „dať na papier“ a odovzdať – nech si to prečíta niekto, kto potrebuje poradiť, hľadá informácie, recenziu. A tak som si asi v roku 2011 vytvorila blog ešte pod iným menom. Ako JanesBeauties fungujem od roku 2012.

Aké boli tvoje začiatky v líčení? Ťahalo ťa to už od detstva?

Už od malého dievčatka som rada sledovala ako sa líči moja mama a staršia sestra. Dodnes ma to fascinuje pozerať sa na ženy, ako sa líčia, aké techniky používajú a na čo kladú dôraz. Okolo puberty sa úlohy vymenili a začala som líčiť dámy v rodine ja, potom kamarátky, kamarátky mojich kamarátok,  a tak to šlo ďalej. Neskôr som začala sledovať rôzne líčiace videá, relácie a potom som sa to snažila aplikovala do praxe.

beauty blogerka JanesBeauties

Venuješ sa vizážistike profesionálne?

Dá sa povedať, že už áno. Ešte ma táto profesia neživí na plný úväzok, ale v blízkej budúcnosti  to snáď tak bude. Absolvovala som kurzy líčenia, ktoré mi pomohli povýšiť moje hobby na profesionálnu úroveň. Budem sa snažiť pridružiť k tejto činnosti aj hairstyling, nakoľko líčenie s česaním ide ruka v ruke.


Prečítajte si rozhovor s fotografkou Ninou Skalíkovou.


Máš obľúbeného vizážistu/vizážistku, ktorého prácu sleduješ?

Sledujem mnoho vizážistov, no najmä sú to tí zahraniční. Zo Slovenska je pre mňa top Lenka Šóošová a Natália Lackovičová.  Mám rada práce vizážistov, ktorí postupne rástli a zlepšovali sa – nemám rada tzv. „rýchlokvasených“  komerčných profíkov, ktorí sa nazývajú po mesiaci líčenia „make-up artist“ .  Zo zahraničných vizážistov spomeniem napríklad sympatickú Eman.

Sleduješ nejaké beauty blogerky/vlogerky? Ak áno, aké?

Sledujem, a to už asi odvtedy, ako sme si doma zadovážili internetové pripojenie. Youtube je moja škola, ktorú aktívne sledujem asi od 14tich rokov. Mojimi favoritkami sú Lauren Curtis, Jaclyn Hill, Eman, Tania Burr alebo Chloe Morello. Obľúbenkýň som mala podstatne viac, no keď niekomu stúpne sláva do hlavy a recenzie začnú byť neobjektívne, stláčam DELETE.

beauty blogerka JanesBeautiesAko často sa líčiš? Preferuješ výrazné, alebo skôr jemné líčenie? Aký je tvoj obľúbený look?

Líčim sa každý deň a to som momentálne na materskej dovolenke. V líčení sa vyžívam, či je to každodenný rýchly make-up alebo niečo výraznejšie. Neznášam nánosy make-upu, tzv. omietku. Keď je príležitosť, rada siahnem po trblietkach a umelých mihalniciach – na bežné nosenie sa mi to nehodí. Môj obľúbený look je rýchly, decentný. Siaham po BB kréme, upravím obočie, pridám bronzer, riasenku a  lesk na pery.

Aké súčasné trendy v líčení sa ti páčia a naopak, ktoré nemáš rada?

Veľmi sa mi páči aktuálny trend rozjasňovania pleti. Keď sa rozjasňovač použije s mierou, pleť to krásne oživí. To, čomu som doteraz nepochopila je strapaté neupravené obočie a metóda „zapekania“ púdru na tvári (tzv.baking). Obočie vo veľkej miere formuje vzhľad tváre a keď je naturálne a nevytrhané, všetko ostatné líčenie je už bezpredmetné (bohužiaľ).

Aké sú tvoje TOP produkty z dekoratívnej kozmetiky? Čo by si našim čitateľkám odporučila?

beauty blogerka JanesBeauties

Tých TOP produktov mám vo svojom kufri viac. No spomeniem tie aktuálne. Sleek make-up Eyebrow stylist je tá najprecíznejšia ceruzka na obočie, mňa si úplne získala. Z tejto značky odporúčam aj paletku krémových rozjasňovačov.

Z tekutých make-upov vedie určite značka MAKE-UP FOREVER HD, z BéBé krémov je to jednoznačne MIXA. Zo špirál je pre mňa TOP L´oreal Telescopic alebo Max Factor Masterpiece Transform.

Čo je podľa teba najväčšie faux pas v líčení?

No tých faux pas v líčenie je viac. Napríklad, keď si dáma vyberie o 2 odtiene tmavší make-up ako zvyšok tela a keď ho má zle rozotretý. Keď je lícenka alebo bronzer ako jeden výrazný pás na tvári alebo keď niekto zvolí tmavší odtieň rúžu a jeho zuby vyzerajú veľmi žlté, prípadne má celý rúž otlačený na zuboch L Keď už dáma okrem špirály po ničom inom nesiaha, nech si aspoň hydratuje pery. Suché a popraskané pery nevyzerajú vôbec zdravo. A ešte jedna vec – pehy sú krásne, netreba ich silou mocou zakrývať!

Jankine články nájdete na blogu JanesBeauties a nezabudnite si pozrieť aj jej facebookovú stránku. 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.