Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/e/c/ecea82ec-040a-4c88-8f66-5b15ee4ecea7/mojmakeup.sk/web/wp-content/themes/Divi2018/includes/builder/functions.php on line 5840
Hrozí vám hrb a bolesti chrbtice? Ak robíte toto za počítačom či s mobilom v ruke, koledujete si o vážne zdravotné problémy - MôjMakeUp.sk
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

O tom, že sú moderné technológie skvelým pomocníkom, niet pochýb. A hoci nás dokážu spojiť s kýmkoľvek a odkiaľkoľvek v priebehu pár sekúnd, umožnia nám pracovať aj z najvzdialenejšieho kúta sveta, ich nadmerné a nesprávne používanie si vyberá svoju daň. Aj pri práci s počítačom či telefónom je dôležité chrániť si svoje zdravie. Viete, na čo si dať pozor? Zachráňte svoju chrbticu, kým sa dá, o pár rokov už môžu byť následky nezvratné.

3 základné rady pri práci s počítačom

Seďte správne za stolom
Skúste si urobiť fotografiu samého seba, ako sedíte pri práci s počítačom. Možno vás výsledné zábery prekvapia. Mnoho ľudí sa za počítačom hrbí, predkláňa, predsúva hlavu a svojej chrbtici tak dáva poriadne zabrať. Koledujú si tak o hrb a bolesti chrbta, ktoré sa môžu po rokoch takéhoto nesprávneho sedenia prejaviť.
– Za stolom by ste mali sedieť vzpriamene, pozerať sa priamo pred seba.
– Majte pevný chrbát (v tom vám môže pomôcť oporný vankúš).
– Kolená by mali byť ohnuté v priamom uhle.
– Chodidlá majte položené na podlahe (neprekrižujte nohy, pod stolom ani si ich neprehadzujte jednu cez druhú – trápite tým cievy).

Umiestnite monitor do výšky očí
Vaše oči by sa pri práci mali pozerať do hornej tretiny obrazovky počítača. Aj týmto šikovným trikom uľavíte vašej chrbtici od neprirodzenej polohy, ku ktorej sa po hodinách strávenými za počítačmi mnoho ľudí uchýli.

Robte si pravidelné pauzy
Ideálne každú hodinu vstaňte a doprajte si krátku prechádzku. Je dôležité rozhýbať sa, aby ste aktivovali svaly, ktoré boli pri práci s počítačom nevyužívané. Skúste si tiež nájsť pár rýchlych cvikov, ktoré uvoľnia stuhnuté svaly.

3 základné rady pri práci so smartfónom

Neklaňajte sa vášmu smartfónu
Mnohí to ale robia úplne naopak – sklonia sa k svojmu mobilnému telefónu. Tým však dávajú poriadne zabrať krčnej chrbtici. Pri používaní mobilu zdvihnite ruky s telefónom čo najvyššie pred svoju tvár – ideálne na úroveň očí, aby ste sa nemuseli hrbiť alebo vešať hlavu.

Odľahčite vaše ruky, ak pracujete s tabletom
Pri práci s tabletom sa snažte, aby ste ho po celý čas nedržali v rukách. Práve naopak, využite čo najviac možných opierok či držiakov na tablet. Ak nemáte držiak, podložte si ho napríklad vankúšom a nastavte si ho na správny uhol. Ak použijete držiak, uľavíte vášmu krku a krčnej chrbtici, ktorá by

Namiesto písania text diktujte
Moderné technológie prinášajú množstvo výhod a diktovanie textu je jednou z nich. Diktovaním textu ušetríte množstvo času a taktiež si vydýchne vaša chrbtica. Namiesto zdĺhavého písania so sklonenou hlavou jednoducho nadiktujte text, skontrolujte ho a odošlite.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.