Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/e/c/ecea82ec-040a-4c88-8f66-5b15ee4ecea7/mojmakeup.sk/web/wp-content/themes/Divi2018/includes/builder/functions.php on line 5840
Rady a typy pre krásne kučery: Takto ich správne česať! - MôjMakeUp.sk
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kučeravé vlasy sú veľmi pekné, či už sú to jemné kučierky, alebo obrovské afro. Starostlivosť o ne je však pomerne náročná. Kučeravé vlasy bývajú suché, krepovité a často sa stáva, že s nimi neviete nič urobiť. Najmä ráno.

6359460749579373901587654411_black-girls-blonde-naturals-1050x700Kučery potrebujú dostatočnú hydratáciu, opatrné zaobchádzanie a väčšinou nestačí dodržiavať bežný „rituál“ starostlivosti o vlasy. Väčšina odborníkov odporúča nečesať mokré, alebo vlhké vlasy. Každá majiteľka kučeravých vlasov mi však určite dá za pravdu, že pri kučerách sa tomu jednoducho nevyhnete. Napriek tomu stále platí, že mokré vlasy sú krehkejšie, a preto ich treba česať jemne, so správne zvolený hrebeňom, či kefou.

Pre kučeravé vlasy je ideálny hrebeň s hrubými zubami alebo kefa s názvom Tangle Teezer, ktorou si vlasy bez väčšej námahy a poškodenia vždy jemne rozčešete. Tiež by ste si mali dať pozor, ako vlasy češete. Mali by ste začať pri končekoch a postupne sa dopracovať až ku korienkom vlasov.

afro-beautiful-curls-curly-hair-favim-com-3591506

Pri česaní treba s vlasmi pracovať opatrne, ak by ste ich totiž príliš ťahali, môžete si poškodiť vlasové korienky, čo môže mať za následok nadmerné vypadávanie vlasov.

 

 

 

 

Nabudúce si povieme niečo o vhodných šampónoch a kondicionéroch, takže sledujte náš seriál o kučeravých vlasoch aj naďalej.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.