Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/e/c/ecea82ec-040a-4c88-8f66-5b15ee4ecea7/mojmakeup.sk/web/wp-content/themes/Divi2018/includes/builder/functions.php on line 5840
Pleťové séra – doprajte pleti luxus a starostlivosť - MôjMakeUp.sk
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Séra sú vo svete už dlhý čas veľmi populárne. Postupne sa tieto kozmetické prípravky dostávajú aj k nám a získavajú si čoraz väčšiu obľubu. Pozrieme sa na to, prečo sú séra také obľúbené a aké sú ich výhody. Existuje totiž mnoho rôznych typov sér na rôzne druhy použitia. Séra proti pigmentovým škvrnám na pokožke, séra proti vráskam, hydratačné a antioxidačné séra, očné séra, či rôzne séra s vitamínmi a minerálmi.

Sérum má veľkú moc. Obsahuje aktívne látky, vitamíny, kyselinu hyalurónovú, či kolagén. Sérum obsahuje tieto látky v oveľa koncentrovanejšej forme ako akýkoľvek krém. Vďaka tekutej konzistencií preniknú výživné látky hlbšie a omnoho ľahšie do pokožky, vďaka čomu ju vyživujú zvnútra. Kvalitné prírodné séra sú obzvlášť vhodné aj pre citlivú pleť, ktorú nedráždia. Práve naopak, jemne a citlivo ju ošetrujú, aktívnymi látkami upokojujú a pomáhajú regenerovať zvnútra.

Sérum, alebo krém?

V prípade suchej a citlivej pleti by sérum nemalo úplne nahradiť denný krém. Ak trpíte dehydratáciou pokožky, odporúčame ráno naniesť hydratačné sérum a následne pokožku ošetriť krémom. V prípade mastnejšej pokožky môžete sérom temer úplne nahradiť denný krém.

Aký typ séra použiť ráno a večer?

Ráno je ideálne aplikovať pár kvapiek antioxidačného séra, ktoré pokožku ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Obzvlášť v zime a chlade vám pleť bude za zvýšenú mieru starostlivosti mimoriadne vďačná. Rovnako aj hydratačné sérum a sérum proti vráskam môžete nanášať ráno, no nespravíte chybu ani použitím týchto sér aj večer. Sérum proti pigmentovým škvrnám je výhodné zasa používať večer, aby po nanesení séra už pleť nebola vystavovaná slnečným lúčom.

Môžu sa naraz používať rôzne séra?

Používanie viacerých sér naraz je ideálnym riešením. Každé totiž obsahuje iné účinné látky, ktoré spolu vytvoria perfektný komplex a poskytnú pokožke výživu a starostlivosť. Séra odporúčame jemne votrieť do pokožky po horúcej sprche, keď sú póry otvorené, a séra tak ľahšie preniknú dovnútra. Po aplikácii séra môžete použiť váš krém, či telové mlieko.

Na citlivú pokožku tváre sa nehodí akékoľvek sérum. Keďže je pokožka jemná, mohlo by sérum štípať a okolie očí podráždiť. Preto existujú špeciálne ošetrujúce očné séra, ktoré sa o citlivú pokožku na tvári postarajú. .
Ak ste teda séra nezaradili do vášho denného beauty rituálu, vyskúšajte ich. Uvidíte, že vaša pleť omladne, bude pružnejšia, sviežejšia a hladšia.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.