Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/e/c/ecea82ec-040a-4c88-8f66-5b15ee4ecea7/mojmakeup.sk/web/wp-content/themes/Divi2018/includes/builder/functions.php on line 5840
Najromantickejšie miesta pre páry, ktoré sa oplatí navštíviť nielen na Valentína - MôjMakeUp.sk
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Deň zamilovaných sa blíži a s ním prichádza aj plánovanie, kam zobrať svoju polovičku. Hľadáte aj vy tipy na skvelý výlet, kde by ste zažili pravú romantiku a oslávili váš sviatok? Hľadali sme za vás a dali dohromady odporúčania na tie najkrajšie miesta na Slovensku. Pozrite sa, na akých očarujúcich miestach môžete stráviť so svojím partnerom deň svätého Valentína.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je pravdepodobne miestom číslo jeden, pokiaľ ide o romantické výlety na Slovensku. A niet sa čomu čudovať, jej krásna príroda v okolí, malebné uličky, príjemné kaviarničky či očarujúca Kalvária zapôsobia naozaj na každého. Ak ste ešte v Banskej Štiavnici neboli alebo sú to už roky od vašej poslednej návštevy, sviatok svätého Valentína je skvelou príležitosťou, ako to napraviť.

Čičmany

Rozkošné maľované dreveničky obklopené nádhernou príorodou? Presne to sú Čičmany, náš národný poklad. Zavítajte do Rajeckej doliny, do dedinky Čičmany, v ktorej si môžete vychutnať príjemné prechádzky a obdivujte spoločne očarujúcu výtvarnú zručnosť našich predkov.

Dražovský kostolík

Kostol svätého Michala Archanjela, známy aj ako Dražovský kostolík, pochádza z 12. storočia a je nádherným miestom na prechádzku pri vychádzajúcom slnku, na večerné potulky a pri vhodnom počasí je ideálnou lokalitou napríklad aj na malý piknik. Pozrite si predpoveď počasia a vyrazte na miesto, ktoré priam dýcha romantickou atmosférou.

Park tmavej oblohy Poloniny

Sledujte spoločne nočnú oblohu posiatu hviezdami v Národnom parku Poloniny. Navštívte túto výnimočnú lokalitu, ktorej tak malá hustota osídlenia a minimálne narušenie sveteleným smogom poskytuje vynikajúce podmienky na sledovanie hviezd. Rátajte spolu padajúce hviezdy a užívajte si romantiku ako vyšitú. Na Valentína strávenom v Poloninách budete ešte dlho spomínať.

Súľovské skaly

A čo takto malá turistika počas dňa zaľúbených? Že neprekáža? Tak potom sa smelo vydajte na sever Slovenska a navštívte majestátne Súľovské skaly. Prekonajte spoločne vysoké kopce a prudké stúpanie a vychutnajte si odmenu očarujúcich výhľadov, ktoré vám vyrazia dych.

Hrad Šomoška

Nádhernú a hlavne romantickú zrúcaninu hradu Šomoška nájdete na južnom Slovensku, blízko Fiľakova. Ak hľadáte miesto na nenáročnú prechádzku a spoznávanie očarujúcich miest Slovenska, určite zamierte so svojou polovičkou práve sem. Cestou na hrad vás tiež čaká pohľad na kamenný vodopád a kamenné more. Jednoznačne odporúčame!

Dobšinská ľadová jaskyňa

Priviňte sa k sebe a zatajte dych pri obdivovaní unikátnej ľadovej jaskyne a nádherných ľadových výtvorov. Ak ste ešte neboli v Dobšinskej ľadovej jaskyni, poponáhľajte sa – globálne otepľovanie, žiaľ, ohrozuje tento slovenský unikát a jaskyňa stráca ľad.

Opálové bane Prešov

Menej známe miesto, ktoré ale rozhodne stojí za návštevu. Keď v roku 1922 v opálových baniach ukončili ťažbu, bane sa zatvorili a takmer sa na ne zabudlo. Po vyše 90 rokoch sú však vďaka nadšeniu dobrovoľníkov znova sprístupnené a otvorené verejnosti. Nenechajte si ujsť prehliadku tajuplnej podzemnej siete chodieb, ktoré dosahujú až 35 kilometrov. Ak hľadáte originálny valentínsky zážitok, vydajte sa do Prešova.

Lúčanský vodopád

A čo takto sa vybrať na Valentína na Liptov? Ten ponúka množstvo nádherných miest a Lúčanský vodopád je rozhodne jedným z nich. Vychutnajte si pohľad na 12-metrový, kaskádovitý vodopád s jazierkom, ktorý vďaka termálnym prameňom nikdy nezamŕza.

Lavička lásky v Poníkoch

Miesto, na ktoré natrafíte úplnou náhodou, ak sa budete zamilovane motať po strednom Slovensku. Lavička lásky je nenápadné miesto s nádherným výhľadom, no fotku si tu bude chcieť vďaka zamilovanej konštrukcii srdiečka urobiť každý. Aj vy?

Haluzický románsky kostolík

Kúsok od Trenčína, v obci Haluzice, sa ukrýva malý veľký poklad – románsky kostolík, do ktorého sa už na prvý pohľad zamilujete. Kostolík pochádza z 13. storočia a odvtedy odoláva zubu času. Prežite deň zamilovaných práve na tomto neuveriteľne romantickom a dokonale fotogenickom mieste.

Vlkolínec

Ak hľadáte na deň zamilovaných rozprávkové miesto, Vlkolínec bude správnou voľbou. Navštívte nádhernú podhorskú osadu, v ktorej „zastal čas“. Prezrite si nádherné zrubové domčeky, ktoré hrajú farbami a aspoň na chvíľku sa preneste do čias našich predkov. K tomu si ako bonus môžete vychutnať výhľady na neskutočnú prírodu Liptova, ktorá celý Vlkolínec obklopuje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.