Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/e/c/ecea82ec-040a-4c88-8f66-5b15ee4ecea7/mojmakeup.sk/web/wp-content/themes/Divi2018/includes/builder/functions.php on line 5840
Tipy na dokonalý tvar obočia: Vďaka tomuto triku to zvládne každá - MôjMakeUp.sk
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Základom pre pekné obočie je aby bolo vhodne upravené a vytvarované. Ako pomôcku pri určovaní tvaru obočia vám poslúži nasledujúci obrázok:

obocie-tvar

Vaša tvár vám sama napovie ako by ste si mali obočie tvarovať. Stačí sa držať nasledovných línií:

Začiatok obočia (bod A) by mal byť v jeden línii s vonkajším okrajom nosnej dierky. Takto zabezpečíte, že medzi obočím nebudete mať príliš veľkú, ani veľmi malú medzeru.

Obočie smeruje mierne nahor, kde vytvára oblúk (bod B) a začne sa zvažovať nadol. Polohu tohto oblúku (B) určíte jednoducho pomyselnou líniou opäť od nosnej dierky cez zreničku oka.

Koniec obočia (bod C) by mal byť v línii od nosnej dierky cez vonkajší okraj oka. Aby vaše obočie vyzeralo prirodzene, nemalo by byť veľmi dlhšie. Bod D ukazuje, že obočie by malo začínať a končiť v jednej rovine a bod B je najvyšší bod obočia.


Prečítajte si aj: Máte vo svojej make-up výbave týchto 9 must have produktov? 


Tipy pre jednoduché tvarovanie

  Pred trhaním je dobré si kefkou na obočie vyčesať všetky chĺpky smerom nahor. Lepšie tak uvidíte skutočný tvar obočia a zamedzíte vytrhnutiu nesprávneho chĺpku.

  Podľa obrázka vyššie si určite pomocné body tvaru obočia a ceruzkou na obočie si ich vyznačte. Budete vedieť lepšie kde už netrhať.

  Pomocou pinzety začneme vytrhávať najprv jemné chĺpky v okolí obočia a postupne sa približujeme.

  Väčšinou sa odporúča trhať obočie iba zo spodnej strany. Pri trhaní z vrchu hrozí riziko, že vytrhnete aj to čo nechcete a vaše obočie bude vyzerať skleslo.

  Vytvarovaním prirodzeného oblúku vyzdvihnete vaše očné partie a budete vyzerať mladistvo. Naopak ak si vytvoríte rovné obočie vaše oči budú pôsobiť sklesnuto.

  Pri trhaní sem-tam odstúpte od zrkadla a pozrite sa na výsledok. Keď sa priveľmi budete sústrediť na jedno obočie, ľahko stratíte prehľad o požadovanom tvare. Najmä dávajte pozor, aby boli obe strany rovnaké.

  Ženy s hrubým a dlhým obočím môžu obočie po vytrhaní zastrihnúť aj nožničkami na obočie. Obočie sčešte kefkou na obočie v smere chĺpkov a mierne dohora. Chĺpky, ktoré prečnievajú, zastrihneme v línii s požadovaným tvarom obočia.

  Pre čo najmenšiu bolesť pri trhaní sa venujte úprave obočia po horúcej sprche, alebo si pred tým priložte na obočie na pár sekúnd obrúsok namočený v horúcej vode. Teplom sa póry rozšíria a trhanie je menej bolestivé.

  Po vytrhaní obočia naneste na pokožku upokojujúcu emulziu, ktorá zabráni začervenaniu.

  Ak ste si obočie vytrhali nesprávne, alebo si chcete zmeniť jeho tvar, netrhajte si ho aspoň tri týždne. V prípade, že vám ani po tejto dobe nedorastie, vyskúšajte rastové sérum na obočie, ktoré podporí rast nových chĺpkov.

 

V ďalšej sérii článkov o úprave obočia sa budeme venovať produktom na vypĺňanie a vykresľovanie obočia, takže nás sledujte aj naďalej.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.