Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/e/c/ecea82ec-040a-4c88-8f66-5b15ee4ecea7/mojmakeup.sk/web/wp-content/themes/Divi2018/includes/builder/functions.php on line 5840
Ako na krásne nechty už za 10 dní - MôjMakeUp.sk
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Každá žena by mala rada dlhé a pevné nechty bez toho, aby si musela dať urobiť gélové. Bohužiaľ, nie všetky máme také šťastie, že sa nám nechty nelámu a neštiepia. Časté používanie nesprávneho odlakovača, chemických čistiacich prostriedkov a máčanie rúk vo vode spôsobuje, že sú naše nechty polámané a na nechtovej pokožke vznikajú zádery.  Zdravé nechty však viete dosiahnuť, ak sa o ne budete aspoň trošku starať. Prečítajte si tip na 10-dňovú kúru pre krásne a zdravé nechty.

Kúpeľ pre zdravé nechty

Kúpeľ pre nechtyUpravené a nalakované nechty sú samozrejmosťou, ale nesmiete zabudnúť na to, že nechty potrebujú aj dýchať. Preto je dobré nechať ich z času na čas  nenalakované. Pri odstraňovaní  starého a olúpaného laku treba dať pozor na to, aký odlakovač používate. Určite by nemal obsahovať acetón, pretože práve ten spôsobuje, že nechty sú vysušené a lámu sa. Nájsť odlakovač bez acetónu dnes už nie je problém v žiadnej drogérií. Odlakované nechty potrebujú hydratáciu. Tú dosiahnete, ak si každý večer po dobu aspoň 10 dní budete vaše ruky máčať asi 10-15 minút v teplej vode. Pre extra hydratáciu môžete pridať plátky citrónu. 

Hydratácia nechtov

 

Arganovy olejPo kúpeli je potrebné vlhkosť udržať v pokožke a nechtoch. Na udržanie hydratovaných nechtov je výborný arganový olej. Olej nechty posilní, spevní a podporí ich zdravý rast. Zmäkčí tiež suchú a poškodenú pokožku v okolí nechtov a na celých rukách. Pár kvapiek oleja môžete použiť aj do kúpeľa alebo priamo vmasírovať do pokožky pomocou vatovej tyčinky. Ak máte časté problémy so zádermi, siahnite po prírodnom masle na zádery. Toto maslo nechty výborne hydratuje, obsahuje látky nevyhnutné pre silné a zdravé nechty a bojuje proti tvorbe záderov v okolí nechtov. Obsahuje kakaové maslo a med, ktoré sú účinné v starostlivosti o suché a polámané nechty. Po použití zostávajú nechty lesklé a hladké.

Už po 10 dňoch takejto starostlivosti by ste mali vidieť výsledky v podobe pevnejších nechtov. Odporúčame však túto kúru robiť priebežne a dodržiavať preventívne opatrenia proti krehkým nechtom. Aspoň po dobu 10 dní si nechty nelakujte klasickým lakom, skúste použiť iba posilňujúci lak. V procese obnovy nechtov je potrebné vyhýbať sa kontaktu s vodou. Pri domácich prácach ako umývanie riadu je dobré použiť rukavice. Voda nielen že vysúša vašu pokožku ale aj nechty. Popri starostlivosti o hydratáciu je dôležité držať nechty upravené. Vďaka častejšiemu pilníkovaniu budú rasť rýchlejšie, budú pevnejšie a taktiež zabránite ich lámaniu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.