Pekné a upravené obočie dokáže so vzhľadom urobiť divy. Aktuálne je v móde hrubé a výrazné obočie, ktoré si veľa žien denne dotvára pomocou rôznych gélov, ceruziek, voskov, či tieňov. Dokresľovanie a vypĺňanie obočia zaberie veľa času. Ak sa nechcete zdržovať každodenným dokresľovaním obočia, nová čepieľková metóda tetovania obočia, nazývaná microblading (vláskovanie) je pre vás ako stvorená.

Čo je to microblading?

Ide o techniku tetovania obočia, pri ktorej sa špeciálnou čepieľkou vytvárajú jednotlivé chĺpky. Vďaka tomu vyzerá obočie vyzerá veľmi prirodzene. Tetovanie je semipermanentné a vydrží približne 18 mesiacov. Rozdiel medzi semipermanentným a permanentným tetovaním v tom, do akej vrstvy pokožky sa pigment aplikuje.

Ako prebieha tetovanie obočia čepieľkovou metódou?

Tetovaniu predchádza vstupná konzultácia, pri ktorej kozmetička predkreslí tvar obočia, presne vymeria a posúdi proporcie tváre. Výber tvaru je veľmi dôležitý a ovplyvňuje výsledný vzhľad obočia. Tvar obočia je daný klenbou čelovej kosti, medzerou medzi očami, celkovým vzhľadom tváre, spánkovými oblasťami a konštantou zlatého rezu. Preto je dobré nechať výber na odborníkovi a nie sa riadiť iba módnymi trendmi.

Farba vytetovaného obočia je väčšinou rovnaká ako je vaša prirodzená farba vlasov a obočia. Tesne po aplikácii je farba zväčša výraznejšia, na v procese hojenia mierne zmení odtieň. Na výslednú farbu pôsobí aj podtón pokožky a jej celková štruktúra.

Tetovanie obočia nie je bolestivé, pretože sa pred zákrokom používa lokálna anestéza.

Výhody čepieľkového tetovania obočia:

  pekné obočie bez každodenných úprav
  vďaka tetovaniu jednotlivých chĺpkov vyzerá veľmi prirodzene
  aj keď je to tetovanie, nie je trvalé
  farba a tvar sa prispôsobuje individuálne
  oproti klasickému permanentnému tetovaniu sa lepšie hojí
  pri tetovaní obočia sa používajú prírodné pigmenty

 
Pozrite si aj:
Microblading: Prirodzené obočie bez každodenných úprav